Делфт

id #59, останнє оновлення 26.05.2020 20:59:17

Вартість екскурсії прораховується індивідуально, прохання залишити заявку

Знайомство з Нідерландами не варто обмежувати відвідуванням столиці, адже крім гучного Амстердама в цій країні є чимало інших привабливих місць. Одне з них - місто Делфт, знаходиться в провінції Південна Голландія. Це місто розкинулося на березі річки Схі, між двома великими містами - діловим Роттердамом і правовою колоритною Гаагою. Вулиці в старій частині Делфта вузькі і через велику скупченість велосипедів важкопрохідні. Це одна з причин, чому площі тут користуються особливою любов'ю як у місцевих громадян, так і у туристів.

У самому центрі Делфта знаходиться головна міська площа Markt. Вона майже прямокутної форми (розміри 120 м на 50 м) і по праву визнана однією з найбільших історичних площ в містах Європи. По-справжньому ринковою площа Markt стає по четвергах, якою була ще за часів середньовіччя. Щочетверга все тут перетворюється в торговий ярмарок: рядами вибудовують величезну кількість крамниць і столів, над ними розміщують парасолі і тенти.

В Делфті можна подивитися Ратушу - визнаний зразок стилю голландського ренесансу. У цей будинок гармонійно включена старовинна вежа колишньої в'язниці, яку місцеві жителі називають «Камінь». На цій вежі встановлений оригінальний годинник, створений майстрами міста Делфта - сам по собі він вже є окремою пам'яткою, оскільки має 4 циферблата. В даний час в будівлі ратуші розташовується мерія Делфта, тут проходять засідання міської ради, церемонії одружень, громадські заходи.

А також Nieuwe Kerk - це святиня що стала другим християнським храмом в Делфті. Особливу популярність Nieuwe Kerk принесла дзвіниця - маючи висоту 108,75 м, вона стала другою за висотою в Нідерландах. З дзвіниці відкривається шикарний вид Делфта, навіть видно найближчі міста Гаага і Роттердам. Щоб піднятися до оглядового майданчику потрібно подолати 376 сходинок. У будівлі храму спочиває прах Вільгельма Оранського, а під його мавзолеєм облаштований склеп королівської сім'ї. Нова Церква - діюча. Крім того, тут регулярно проходять концерти органної музики, адже в храмі є орган, який має 3000 труб і 48 голосів.

Церква Oude Kerk - це перший, найстаріший храм Делфта. Він був побудований в 1246 році між двома знаменитими каналами Oude Delft і Voorstraat. На дзвіниці встановлений дзвін Bourdon, найбільший в Нідерландах: в діаметрі він досягає 2,3 м, а його вага становить майже 9 т. Так як дзвін супроводжується надзвичайно сильними вібраціями здатними завдати шкоди споруді, дзвонять в нього тільки тоді, коли ховають когось із членів монаршої родини. Старий храм вражає своїми прекрасними вітражами і дерев'яною кафедрою, яка вважається найкрасивішою не тільки в Нідерландах, але і у всій Європі. А ще тут встановлено 3 органи, звучання яких радує відвідувачів, що приходять на регулярні концерти.

І ще одна визначна пам'ятка на околиці історичного центру Делфта - це Східні ворота. Це єдині збережені в Делфті міські ворота. Вони складаються з двох частин: наземних і річкових воріт, з'єднаних між собою залишками міської стіни. Нагору ведуть сходи, які знаходиться в окремій сходовій башні. Башні були зведені і увінчані гострими шпилями в 1514 році. Відносно добре зберігання Східних воріт пояснюється також частково тим, що вони перебували досить далеко від епіцентру пожежі 1536 року, яка знищила кілька сотень будівель в Делфті.