DAV Club - екскурсійний туроператор
+38 (050) 462-90-32 +38 (067) 340-01-15 УКРРУС
Курс валют USD/UAH EUR/UAH

Салонікі

id #2, останнє оновлення 18.04.2020 13:32:40

Вартість екскурсії 15.00 EUR

Салоніки - місто загадка, яку варто спробувати розгадати. Назване на честь сестри Олександра Македонського, воно уже багато століть вальяжно гріється на берегах термічної затоки.

Салоніки - місто кількох цивілізацій, наречена півночі. Визначення цього міста можна давати нескінченно, але назва у нього одна - незмінно ось уже понад 2300 років - Салоніки.

На набережній до Білої Вежі й на площі Арістотеля б'ється серце міста. У цьому районі багато пам'яток, а затишні кафе в яких подають традиційну каву «Фраппе» завжди заповнені місцевими та туристами.

Головна визначна пам'ятка Салоніків це - Біла вежа. Спочатку вежа мала сірий колір. Побудована турками як оборонна споруда, вона стала сумнозвісною в'язницею і місцем масових страт, отримавши назву «Кривава вежа» або «Червона". Проте салонікійці пофарбували її в білий колір, перетворивши в «Білу», зробивши символом міста і символом грецького суверенітету.

Ви побачите Ротонду - один з найдавніших храмів міста Салоніки. За однією з версій він був побудований як Мавзолей Галерія, за іншою як храм верховного бога Зевса.

Недалеко від Ротонди знаходиться Тріумфальна Арка римського імператора Галерея або як її ще називають місцеві «Камара». Вона служить прикрасою міста і незмінним місцем зустрічей.

У Салоніках не тільки панує запах моря, а й запах історії. Тут в чарівному танці злилися століття і цивілізації: грецька, римська і візантійська.

Піднімаючись наверх до Старого Міста ви наблизитися до місця де зберігається пам'ять. Салоніки, укріплені оборонними мурами, відразу після свого заснування царем Македонії, Кассандром, в 315 році до н. е. Ці стіни розбили багато жахливих атак. Протягом століть велися реконструкції та добудови стін елліністичного періоду. Салоніки народжувалися саме там і кріпосні стіни, які ви будете проходити були надійним захистом молодому місту.

В Ано-Полі живе душа Салоніків. Безшумно зітхаючи під черепичними дахами вона наповнює повітря тут особливими ароматами. Ароматами весняних квітів і тиші. І хто знає, може це місце пам'ятає кроки Кирила і Мефодія, адже ці християнські проповідники були родом із Салоніків.

Це місто бачив світ ще до Різдва Христового, але сьогодні сюди тягнуться паломники саме для того, що б доторкнутися до православних святинь. Адже, саме тут у 49-му році апостол Павло проголосив зорю християнства. Базиліка Святого Димитрія одна з найбільш шанованих в Салоніках. Перша церква на місці темниці, де прийняв мученицьку смерть Святий Димитрій, була побудована на рубежі 313-323 років. Правда існує друга версія, що базиліка присвячена Святому Димитрію була закладена тільки в V столітті.

Дорогі мандрівники, ви відвідаєте Стародавній Римський Форум. З його монетним двором, громадськими лазнями і ремісничими майстернями.

А також ви побачите пам'ятник прем'єр-міністру Елефтеріосу Венізелосу, який відбудував Салоніки після пожежі в 1917-му році, але при цьому максимально зберіг 2000 річну історію міста.

ГОЛОВНА ПРО КОМПАНІЮ
© Дав Клуб 2022 Киев