Роттердам

id #75, останнє оновлення 01.06.2020 10:37:38

Вартість екскурсії прораховується індивідуально, прохання залишити заявку

Роттердам — найбільший порт Європи та друге за величиною місто Нідерландів. Розташований в Південній Голландії недалеко від Північного моря на річці Ньіве-Маас, утвореної дельтою Рейну і річки Маас. Роттердам — одне з найсучасніших міст Нідерландів та одне з найдинамічніших в Європі. Він славиться сучасною архітектурою, нічними розвагами та шопінгом, авангардним мистецтвом і кухнею.

Роттердам був заснований в XIII столітті біля дамби, де невелика річка Ротте впадає в Маас. Назву міста можна перекласти як “дамба на Роттен”. Вже в 1340 році поселення отримало міські права. Завдяки своєму вигідному становищу Роттердам швидко перетворився на один з найбільших голландських портів. У 1360 році почали зводитися міські стіни. В 1572 році Роттердам був розграбований іспанцями. На початку XVII століття був побудований новий великий порт. Дуже швидко Роттердам перетворився на один з найважливіших і найбільших портів Європи, яким залишається досі. На початку XX століття були знесені міські укріплення, які стримували зростання міста. Під час Першої світової війни Роттердам виступав як база спецслужб. У травні 1940 року німецькі війська розбомбили центр міста.

У Роттердамі не знайти багато пам’яток історії та культури. Основні визначні пам’ятки були створені відносно недавно. Найвідоміші з них: Kijk-Kubus – кубічні будинки, проєкт архітектора Піта Блома. De Markthal – ринок, об’єднаний з житловими квартирами. За розпис на стінах і стелі його часто називають “голландською Сікстинською капелою”. Міст Еразма — один із символів Роттердама, 800-метровий міст, який з’єднує північну і південну частину міста.