Падуя

id #89, останнє оновлення 11.06.2020 10:49:28

Вартість екскурсії прораховується індивідуально, прохання залишити заявку

Падуя - місто в італійській провінції Венето, що розташувався в долині річки По, у 20 км від Венеціанської лагуни. Це гарне старовинне місто, в якому ви знайдете багато пам’яток, самобутніх і цікавих місць і смачну кухню. Тут дуже зручно зупинятися при подорожах по північно-східній Італії, через те, що Падуя вигідно розташована поблизу туристичних мекк - Венеції та Верони, а ціни на готелі та харчування тут істотно нижчі.

Заснування Падуї сходить до проміжку між XIII і XI століттями до н.е. та пов’язаний з цивілізацією стародавніх греків. Існує легенда, що після міфічної Троянської війни один з вождів Трої, Антенор, рятуючись від греків, плив вниз по течії По і на болотистій місцевості заснував село Padus (від грец. - болото). За часів Римської імперії Padus, пізніше отримав назву Patavium, став союзником римлян і розбагатів завдяки вдалому розташуванню на перетині торгових шляхів. Падуя перетворилася на одне з найбільших міст імперії.

У 601 році Падуя була зруйнована вщент королем Агілульфом, а потім знову в 800 році гунами. Після цього місто було майже покинуте - жителі розбіглися по околицях, багато подалися до Венеції. Після падіння Римської імперії територія потрапила під владу лангобардів. Вони повністю змінили соціальну структуру і ввели феодалізм. Водночас починає набирати силу католицизм. У місті стали будуватися храми, Падуя стала оживати та багатіти. На початку XI століття в місті зводяться оборонні споруди, будуються громадські та релігійні будівлі.

На початку XIII століття в Падуї був утворений університет. У XIV столітті Падуя перетворилася в одну з культурних столиць Європи - тут творив Джотто, викладали Аверроес і Авіценна. На початку XV століття Падуя потрапила під владу Венеціанської республіки. Протягом майже двох століть місто стало одним з культурних центрів всього регіону. Після наполеонівських воєн місто і регіон потрапили під вплив Габсбургів і залишалися під ним аж до об’єднання Італії.

Як і в більшості старовинних міст, головні пам’ятки Падуї розташовані в історичному центрі. Особливо це характерно для більшості італійських міст, тому що вони часто розвивалися навколо давньої римської або середньовічних оборонних стін. Попри досить пристойні розміри, всі головні визначні пам’ятки Падуї розташовані в кроковій доступності. Хоча при необхідності можна скористатися автобусами, які прокатять вас по всіх визначних пам’ятках. Але рекомендуємо здійснювати піші прогулянки, тому, що по місту приємно гуляти. Тут немає достатку туристів як в Римі, Венеції, Вероні, Мілані, можна спокійно насолоджуватися містом і його цікавими місцями. Також тут досить багато пішохідних зон.