Оломоуц

id #79, останнє оновлення 05.06.2020 10:09:54

Вартість екскурсії прораховується індивідуально, прохання залишити заявку

Оломоуц – старовинне місто на сході Чехії, в самому центрі історичного регіону Моравія, одине з найкрасивіших міст країни. Це місто студентів, старовинних вулиць і площ, цікавих пам’яток. Оломоуц дуже схожий на столицю Чехії — Прагу, але в ньому затишніше і тихіше.

Оломоуц завжди був одним з найважливіших королівських міст Чехії. Завдяки зручному розташуванню, наявності старовинного університету, духовним, культурним і ремісничим традиціям протягом багатьох століть місто стало центром Моравії, яке приваблювало художників, представників інтелігенції та торговців.

У X-XII століттях Оломоуц існував як фортеця. Але вже в 1253 році місто отримало статус Королівського. До 1641 року місто було столицею маркграфства Моравія. Після Тридцятирічної війни Оломоуц захопили шведи, які окупували його на 8 років. Під час окупації місто дуже сильно постраждало. Після цього Оломоуц втратив свої позиції в Моравії та статус столиці регіону перейшов до Брно.

У 1848 році в Оломоуц тимчасово переїхав імператорський двір Австро-Угорщини. Тут же імператор Фердинанд I зрікся престолу на користь Франца-Йосипа. Близьке розташування міста до Австрії багато в чому зумовило сильний німецький вплив. У XIX столітті число німецькомовного населення Оломоуца в три рази перевищувало число чеського. Ситуація змінилася після Першої світової війни, коли Оломоуц став частиною Чехословаччини. Нині Оломоуц — важливий економічний, туристичний і культурний центр регіону.

До найвідоміших пам’яток міста належить Колона Пресвятої Трійці – чумний стовп, одна з головних визначних пам’яток Оломоуца. Споруда входить до числа пам’яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Колона Пресвятої Трійці унікальний твір центрально-європейського бароко. Міська ратуша – ратуша в Оломоуці з вежею, на якій встановлений Астрономічний годинник. Символ економічної й політичної могутності Моравії. Будівлю ратуші було побудовано VI століть тому. Міська ратуша домінує в архітектурі історичного центру міста. Поруч з будівлею ратуші розташована колона Пресвятої Трійці. Зараз тут розташовані органи муніципальної влади Оломоуца. Костел Святого Маврикія – католицький готичний храм. Історія храму починається з середини XIII століття. Костел Святого Маврикія — національний пам’ятник культури Чеської Республіки та найбільший пізньоготичний костел Моравії. Також до відомих пам’яток належать Оломоуцький замок, Собор Святого Вацлава, Градицький монастир.