Кекенхоф

id #63, останнє оновлення 27.05.2020 23:20:29

Вартість екскурсії прораховується індивідуально, прохання залишити заявку

Одна з речей, з якою асоціюються Нідерланди - це яскраві поля з тюльпанами. А все тому, що тут є дивовижний парк Кекенхоф. Це квіткове королівство знаходиться в місті Ліссе, в 34 км від Амстердаму. Кекенхоф по праву називають "садом Європи", адже тільки тут можна побачити квіти всіх відтінків веселки. Раз на рік, навесні, в Кекенхофі проводиться парад квітів, приблизно у весняну пору. Гості можуть помилуватися казковими пейзажами, квітковими експозиціями, а також насолодитися унікальним квітковим шоу. В інший час Кекенхоф закритий для відвідувачів.

Історія цього дивного місця починається в далекому 15 столітті. Територія належала графині Jacoba van Beieren. Тоді дана місцевість складалася з піщаних дюн і лісів, землі використовувалася в якості мисливських угідь. Мешканці замку ходили в ліс, щоб роздобути дичину, ягоди та гриби. Біля замку вирощували трави і зелень для приготування страв. Звідси і пішла назва Кекенхоф, що з нідерландського перекладається "кухонний сад". В XIX столітті землі належали барону і баронесі Van Pallandt. На їхнє прохання архітектор Zocher зі своїм сином розробили ландшафтний дизайн саду навколо замку. Перші паркові угіддя Кекенхоф заклали в 1857 році з використанням принципів англійського паркобудівництва. Вирощувати квіти з комерційною метою вирішили на початку 40-х років минулого століття. Тоді Кекенхоф служив виставковим майданчиком. А після того як в 1949 році вони й підприємці організували виставку цибулин і квітів під відкритим небом, парк став публічним місцем.

По парку можна переміщатися тільки пішки, загальна протяжність доріжок становить 15 км. Уздовж стежок розташовані скульптури таких майстрів як Карло ван Кервель, Нік Йонка, Ян Волкерс, Андре Волта і тд. А ще тут є струмки, ставки, водоспади і озера. У деяких водоймах можна поплавати на човні і зробити неймовірно романтичні фото. Береги між каналами і озерами з'єднані численними мостами.

Мабуть, одним з найбільш впізнаваних символів, що публікуються в рекламних буклетах і на листівках є млин. Його побудували в 1892 році в місті Гронінгені. Спочатку млин використовувався, щоб відкачувати з польдера воду. У 1957 році його викупили і передарували парку, з тих пір він використовується в якості оглядового майданчика.