Брюссель

id #76, останнє оновлення 01.06.2020 23:04:17

Вартість екскурсії прораховується індивідуально, прохання залишити заявку

Скромний Брюссель - столиця Бельгії, Фландрії і Європи. Вважається, що Брюссель був заснований в VI століття, проте перші згадки про «поселення на болоті» (так перекладається назва міста) датуються 996 роком. Фактично статус міста Брюссель отримав після того, як в кінці Х століття за наказом герцога Карла І тут були побудовані фортеця і каплиця, а в XI столітті місто «обзавелось» фортечною стіною. Численний «перерозподіл» міста привів до того, що і до цього дня Брюссель є двомовним містом, тому на всіх дорожніх знаках і в путівниках назви вказані на французькій і нідерландській мові.

Середньовічна площа Гран-Плас воістину грандіозна; на ній розташовані будівлі XVII століття і квітковий ринок, що працює щодня. Клуби та бари Сен-Жері круглий рік повні відвідувачів. Шанувальники дарів моря збираються в районі вулиці Св. Катерини.

Ще один зразок старовинної архітектури і жива частинка історії Брюсселя - Ратуша, яка є одним із символів бельгійської столиці. Знаменита 96-метрова вежа Ратуші з фігурою Святого Михайла, покровителя міста, служить прекрасним орієнтиром на брюссельських вулицях, а сама будівля, виконана в стилі брабантської готики, вражає уяву кількістю декору. Фасад Ратуші прикрашають арочні вікна, різьблені колони, а також скульптури всіх герцогів Брабантських з 580 по 1564 рік. Милуватись цікавими місцями Ратуші можна не тільки зовні, але і зсередини: доступ в неї відкритий в будь-який час, коли там не проходять засідання міської ради. А якщо хочете побачити Гран-Плас відразу цілком, підніміться на балкон, який слугує оглядовим майданчиком.

Брюссель знаменитий не тільки бельгійським шоколадом і багатим культурним спадком, але також своєю архітектурою. Особливо варто відзначити собори столиці Бельгії. Один з них - собор Святих Михайла і Гудули на пагорбі Троренберг. Собор побудований в романо-готичному стилі зі звичною оку великою кількістю прикрас на фасаді і характерною стрілчастою, «різьбленою» архітектурою. Але найповніше і глибоке враження ви отримаєте, тільки подивившись його всередині. Усередині храм вражаюче гарний: уздовж головного проходу тягнеться колонада, прикрашена бароковими скульптурами апостолів в повний зріст, вікна прикрашають вітражі, більшість яких було створено ще за часів Ренесансу. Вся атмосфера тут просякнута старовиною і умиротворенням.

Мабуть, найбільш нетрадиційна релігійна споруда Брюсселя - Базиліка Святого Серця. Ось багато ви знаєте храмів, в яких, крім їх основних функцій, є ще католицька радіостанція, ресторан, театр, музеї і навіть ... тренувальний майданчик альпіністів і спелеологів?! Навряд чи. Так що обов'язково варто подивитися при відвідуванні Брюсселя і заглянути сюди варто однозначно. До того ж базиліка вражає не тільки своїм зовнішнім виглядом, але і внутрішнім оздобленням, виконаним у стилі кубізму і мінімалізму. Недарма цей храм вважається символом архітектури Ар-деко.

Якщо втомитеся після тривалої прогулянки по цікавим місцям в центрі Брюсселя, то парк 50-річчя, що недалеко від Гран-Плас, може стати відмінним місцем для відпочинку. Тим більше, що знайти його легко: вхід в парк вінчає Тріумфальна арка, яку важко не помітити. Найближчі до парку станції метро - Merode і Schuman.

Знаєте, як виглядає атом заліза? Ні? Тоді вам точно потрібно побачити Атоміум! Це 102-метрова футуристична споруда - збільшена в 165 мільярдів разів модель атома заліза, що символізує мирні можливості атомного століття. Але примітний Атоміум не тільки цим. Шість з дев'яти його сфер відкриті для відвідування, а в трубах, які їх з'єднують, знаходяться ескалатори та коридори для пересування по металевому гігантові. У сферах розташовані готель, кафе, а також різні експозиції. Тут ви можете дізнатися про Всесвітню виставку 1958 року народження, про спосіб життя в Європі в 50-х роках, а ще - про останні наукові досягнення. І обов'язково підніміться на оглядовий майданчик з якого відкривається приголомшлива панорама Брюсселя, все місто видно як на долоні.