Братислава

id #78, останнє оновлення 04.06.2020 06:24:12

Вартість екскурсії прораховується індивідуально, прохання залишити заявку

Братислава – маленька, але дуже затишна та привітна столиця зі своєю давньою історією й великою кількістю цікавих місць. За час свого існування вона п’ять разів ставала столицею і кожного разу іншої держави. Її називають по-різному: німці та австрійці – Пресбург, Прешпорк, угорці – Пожонь (цю назва поряд із сучасною можна побачити при в’їзді в місто). А з 1919 року Братислава знайшла свою теперішню назву. Столиця Словакії розкинулась по обидва береги Дунаю. Унікальність розташування в тому, що єдина серед європейських столиць, Братислава знаходиться на кордоні одразу з двома сусідніми державами – Австрією та Угорщиною. Одна з вулиць Братислави переходить у вулицю австрійського селища.

Братислава – дуже гарне європейське місто зі своєю самобутньою історією. Щоб зануритися в цю атмосферу, слід одразу прямувати в Старе місто Братислави до Головної площі. Воно хоч і є найменшим в Європі, але досить багате на архітектурні шедеври. Приємно вражає те, що центр міста пішохідний. Ви можите прогулятися вузькими вуличками і площами Старого міста не поспішаючи, роздивитися старі будівлі, слухати вуличних музик та їсти морозиво. На Головній площі гармонійно поєднуються різні стилі архітектури: бароко, класицизм, готика. Тут знаходиться знаменитий фонтан Роланда або Максиміліана, який побудований в стилі ренесанс. Поряд стоїть статуя лицаря Роланда – захисника міста. В тіні дерев сховані маленькі та вишукані ресторани та кав’ярні, галереї та магазинчики. На площі щорічно проходять Пасхальні та Різдвяні ярмарки, які приваблюють туристів з усього світу.

Як і в кожному старовинному місті Європи, у Братиславі є своя Ратуша. Це найстаріша будівля міста, особливістю якої є поєднання різних архітектурних форм. Її добудовували та реставрували в різні періоди, тому додавали щось своє. Це цілий комплекс колоритних будівель, в яких в різні часи була то тюрма, то монетний двір, то архів. Найдавніша башта Словаччини з годинником XIII століття височіє над площею Братислави. Зараз в Ратуші знаходиться Міський історичний музей.

Поруч зі Старою ратушею знаходиться витончений та розкішний палац Примаса. Побудований в 1770-х роках як зимова резиденція для Примаса Угорщини, кардинала та архієпископа Йозефа Баттьяні. На вершині височіть герб і кам’яний кардинальський капелюх вагою 150 кг, на фасаді – ангели з першими літерами девізу архієпископа. Зараз це резиденція бургомістра. В будівлі підписувалися мирні угоди та приймалися важливі історичні рішення, зокрема був підписаний Пресбургський договір. Зараз частину будівлі займає міська мерія, а іншу – галерея. У Дзеркальній залі проходять концерти класичної музики. На подвір’ї палацового комплексу знаходиться скульптура Георгія Побідоносця, який перемагає триглавого дракона.

Михайлівські ворота з вежею заввишки 51 метра – пам’ятка, яка збереглася з часів середньовіччя. Поряд з цими воротами стояв костел Св. Михайла, звідки і їх назва. А вже після реконструкції в XVIII столітті на вершині з’явилися статуя святого Михайла і дракон. Перед Михайлівськими воротами завершувався коронаційний шлях угорських королів. Під цими воротами знаходиться «нульовий кілометр», тому обов’язково загадайте бажання. А ще у будівлі башти діє Музей зброї. На шляху від площі Примаса до Михайлівських воріт ви побачите два храми – Єзуїтський костел та Костел францисканців з монастирем з XIII столітті. Варто поглянути й на готичний Собор Святого Мартіна, який є головним кафедральним храмом Братислави. Побудований в XIV столітті, він має велике значення в історії країни. Тут протягом кількох століть коронували на престол 18 королів і королев Угорщини. Про коронацію Марії Терезії й дотепер нагадує 300-кілограмова корона на позолоченій подушці, встановлена на 85-метровій вершині собору.

Візитівкою столиці є Братиславський град, який височіє над околицями міста і Дунаєм. Вигідне стратегічне положення замку люди помітили ще за часів кельтського поселення. За час свого існування Братиславський град багато разів перебудовувався, зміцнювався та занепадав. Зараз він став символом Словаччини й віднайшов свою колишню велич. Тут засідає Народна Рада Словацької республіки, відкрито Словацький Народний та Історичні музеї.

Якщо любите екстремальні відчуття, тоді Вам потрібно на Новий міст, котрий сполучає два береги Дунаю. Він побудований в 70-х роках минулого століття і унікальний тим, що не має звичних опор, а тримається на підвісних тросах. Міст входить в четвірку найбільших підвісних мостів світу. На башті мосту, висотою 85 метрів, знаходиться оглядова площа та дорогий ресторан, в якому можна пообідати та насолодитися краєвидами.

І це ще не всі пам’ятки Братислави, які можна відкрити для себе. Навряд чи вистачить одного дня, щоб насолодитися ними сповна.